Ne sağlıklı bir kileri var? Hayır, iyi stoklanmış bir kiler değil. Doğru gıda maddeleri ile dolu bir kiler hakkında konuşuyoruz.

Zaten 2017’ye yarı yolda, kaçımız bu yıl sağlıklı bir yaşam sürdürme kararlarımıza sıkıştık? Enerji seviyeleri, başladığınızda ancak zamanla düşmeye başladığınızda yüksektir. Biz sağlıklı beslenme alışkanlığı sopa yardımcı olacak sadece kesmek var. İlk adım sağlıklı bir kiler olmasını sağlamaktır. Bunu nasıl yapıyorsun? Uzman beslenme uzmanlarımız sağlıklı bir kilerde bulunması gereken besin maddelerinin bir listesini hazırladı.

Hadi başlayalım!
1. Sızma Zeytinyağı

Sızma Zeytinyağı
Sızma Zeytinyağı

Her tarifin içinde zeytinyağı var, bu yüzden kilerinizde zeytinyağı olması gerektiğini söylemeye gerek yok. Bir kase sote sebze veya az ya da hiç pansuman ile bir salata istiyorum olsun, zeytinyağı en iyi seçim olduğunu.

Bir çorba kaşığı zeytinyağı gerekli iyi yağları getirir ve sadece 120 kalori içerir. Her öğünde kalori alımınızı hesaplarken bunu eklediğinizden emin olun.
2. Yunan Yoğurdu

Bunu sağlıklı kilerinizde var mı? Eğer değilse, ne zamanı! Her zaman kilerinizde birkaç kutu Yunan yoğurdu olması çok önemlidir. Mayonez veya ekşi krema gibi kremsi sayaç parçaları için az yağlı bir yedek olarak kullanılabilir.

İşte biraz ekstra ipucu, normal yoğurdu az yağlı Yunan yoğurdu ile değiştirerek smoothies ve protein sallarına daha fazla lezzet katın. Ayrıca sıcak bir yaz gününde serinlemek için bazı fro-yo popsicles yapabilirsiniz.

3. Zeytinyakları

Şimdi, kim bu Akdeniz meyvesini sevmez! Lezzetli olmanın yanı sıra, zeytinler kalp sağlıklı tekli doymamış yağlar açısından zengindir ve uzun bir raf ömrüne sahiptir.

Onlar hemen hemen her şey ile iyi gitmek – bu tuz istek frenlemek için olduğu gibi onlara salata ve makarna veya aperatif içine atmak. Günde yaklaşık 10 zeytin yemenize izin verilir, bu da günlük bütçenizden 50 kalori alır.
4. Balı

Altın bu pot kesinlikle sağlıklı bir kiler olması gerekir. Bal bir tatlandırıcı olarak kullanılırken, akşamdan kalma veya öksürük ziyareti geldiğinde de kurtarmaya gelir.

Şekeri tatlandırıcı ile değiştirmeyi düşünüyorsanız, artık bakmayın. Salata sosları ve turşularda kullanılabilir. Ayrıca pişirme sırasında bal ile şeker yerini alabilir!

5. Fasulyeler

Protein ve lif ile zenginleştirilmiş, fasulye sağlıklı bir kiler için olması gerekir. Hızlı bir salata veya gün boyunca sahip olduğunuz bir yemek hazırlamak için kullanılabilirler.

Örneğin, 1 fincan nohut 15 g protein ve 12 g protein içerir. Kızarmış pide ekmeği veya sebze parmaklarının bir tarafı ile şahane bir humus kasesi yapmak için kullanılabilir!
6. Quinoa

Bir fincan pişmiş quinoa size 8 g protein ve 5 g lif ile paketlenmiş 222 kalori verir. Demir ve B vitamini açısından zengin olan bu doyurucu tam tahıl, sebzeli bir salata ve seçtiğiniz bir pansumanla soğuk olarak yenebilir veya tatlı veya tuzlu bir yemek yapmak için yulaf ezmesi veya pilavın yerini alabilir.

Bunu kilerinizde yoksa, şimdi Quinoa eklemek ve sağlıklı kilerinize başlamak için iyi bir zaman olacaktır.

7. Yumurtalıklar

Hemen hemen her kiler bu özel gıda maddesi ile stoklanacak. Dünyanın birçok yerinde temel bir kahvaltı olarak tüketilen yumurtalar, göbek dolgulu protein açısından zengindir. Bir yumurta 70 kalori ile doludur ve 6G protein verir.

Yumurtaları tüketmenin en iyi yolu, onları kaynatmak ve hareket halindeyken atıştırmalık olarak almak olacaktır. Etrafında şeyleri değiştirmek için bir yol arıyorsanız, seçtiğiniz sebzeler ile salata veya karışık pirinç bir kase üzerinde kızarmış yumurta atmak olabilir.
8. Çikolatalı

Şimdi konuşuyoruz! Bitter çikolata birçok sağlık yararları olduğu bilinmektedir. Güçlü hastalıkla mücadele polifenolleri içerir ve ayrıca kilo kaybına yardımcı olur.

Onlar bu çikolata istek frenlemek için ya da sadece ruh halinizi kaldırmak için atıştırma için idealdir. Maceracı hissediyorsanız devam edin ve bu wow faktörünü elde etmek için et için kullanacağınız kızarmış sos için gizli bir bileşen olarak ekleyin.

9. Aromalı Sirke

Bu kalp sağlıklı madde kesin bir sağlıklı kiler olması gerekir. Balzamik veya elma şarabı gibi tatlar birkaç kalori için en sevdiğiniz salata bir kase üzerinde drizzled olabilir.

Bir çay kaşığı yaklaşık 5 kalori içerir, böylece salatanızı sağlıklı tarafta tutar.
10. Yulaf ezmesi

Bu listeyi sona erdirmek, kolesterolü düşürdüğü bilinen ve iştahınızı kontrol etmede yardımcı olan yulaftır.

Eğer bir yemek yaptıktan kısa bir süre sonra Aç hissediyor birisi iseniz bu sizin için ideal bir çözümdür. Yulaf yapılmış görkemli bir kahvaltı öğle kadar tam duygu tutacak! Ayrıca post egzersiz smoothies ekleyebilirsiniz.

Sağlıklı Kiler Yulaf

Şimdi sağlıklı bir kiler olması için 10 adım daha yakın. Sağlıklı yememek için daha fazla mazeret yok! Kileriniz ne kadar sağlıklı? Bu listeye ne ekleyeceğinizi bize bildirmekten çekinmeyin!