Zayıflamak adına spor, sağlıklı beslenme, diyet gibi birçok şey yapmak mümkün. Spor yapmak için illa spor salonlarını tercih etmeye gerek yok. Yürüyüş, evde yapılan hareketler de spor için yeterli olabilmektedir.
Elbette mümkün. Sağlıklı beslenme için yapılması gerekenler doğru bilindiği ve uygulandığı takdirde diyetisyene gerek kalmadan zayıflayabilirsiniz. Ancak bu süreçte yediğimiz besinlere dikkat etmeli, küçük kaçamaklara bile yer vermemelisiniz. Önemli olan iradeli olmak ve bunu sürdürebilmektir.
Peki ya evde neler yapılabilir?

1.Beslenme Programı Oluşturun

Sürekli tercih ettiğiniz gıdalar yerine daha az tükettiğiniz ve bünyenize iyi gelen gıdalardan oluşan bir liste hazırlayın. Bol protein tüketin. Fazla karbonhidratı, zararlı yağları ve şekeri hayatınızdan çıkarın. Fast food, alkol ve ambalajlı gıdalardan uzak durun. Kuruyemiş, meyve gibi gıdaları dozunda tüketmeye özen gösterin. Yemekleri hızlı tüketmeyin, bol bol çiğneyin. Bu sayede doyma hissiyatına daha erken ulaşmış olursunuz. Yağ yaktıran gıdaları tercih edin. Yeşil çay, kırmızıbiber, yoğurt ve c vitamini yağları hızlı yağmanıza yardımcı olur. Bunun yanı sıra tok tutan gıdalardan olan yulaf kepeği, beyaz lahana, brokoli, sütlü kahve ve hayvansal proteini diyetiniz boyunca tüketmeye özen gösterin.

2.Spor Yapın

Günün uygun saatlerinde yürüyüşe çıkın. Şınav, mekik vs hareketlerini vücudunuzun çeşitli bölgeleri çalışacak şekilde belli periyotlarla yapın. Her hafta bir önceki haftanın sayısının üstüne çıkmaya çalışın. İradenizi koruyamadığınızı düşünüyorsanız veya evde hareket etmek zor geliyorsa, eğitmen eşliğinde spor salonlarını tercih edebilirsiniz. Bu sayede vücut kitle endeksinizi öğrenmişi olup günlük kalori miktarınıza ve vücut şeklinize uygun hareketleri tercih edebilirsiniz.

3.Bol Su için

Su insan hayatı için çok önemlidir. Vücudumuzun büyük bir kısmı sudan oluşmaktadır. Hücrelerin yaşamsal faaliyetlerini devam ettirebilmesi, kas ve kemiklerin sağlıklı gelişimi ve vücudun su dengesinin korunması için su içmeye özen göstermeliyiz. Ayrıca, Bir diyet için de en önemli olan şey su içmektir. Vücudun toksinlerden arınması için, vücudunuzdaki fazla yağın gözeneklerinizden arınması ve gıdaların daha rahat ve hızlı emilmesi için suyu hayatınızdan eksik etmeyin.